Panel

Robotyzacja, AI, Big data w produkcji i usługach – wdrożenia w praktyce – case studies z Polski, Europy i świata

4 września 2024

Przemysł 5.0

Zakres tematyczny:

Technologie, które zdecydują o przyszłości produkcji przemysłowej.
Ich sprawdzone zastosowania, korzyści biznesowe, perspektywy wykorzystania w najbliższej przyszłości. Infrastruktura, logistyka, kompetencje, współpraca z dostawcą i inne kluczowe uwarunkowania skuteczności wdrożeń. Doświadczenia polskich i światowych firm przemysłowych.

Prelegenci

dr inż. Michał Mareczek

Główna specjalność zawodowa – silniki spalinowe. Doświadczenie w zakresie adaptacji wielopaliwowych silników tłokowych, w tym zasilanych wodorem, w zastosowaniach przemysłowych oraz na kopalniach. Autor systemów sterowania silników spalinowych w oparciu o układy FPGA, wraz układami diagnostyki i akwizycji danych z procesów roboczych silnika. Praktyka w projektowaniu, wykonaniu, naprawie oraz analizie awariii uszkodzeń tłokowych silników spalinowych, występuje jako biegły. Autor oraz współautor patentów krajowych oraz międzynarodowych. Doświadczenie w projektowaniu układów elektronicznych oraz podzespołów silników spalinowych. 

Od 2006 roku adiunkt na Politechnice Krakowskiej, aktualnie pracownik Katedry Pojazdów Samochodowych

Robert Heukelom

Prezes Zarządu Cobra Europe

Robert Heukelom, Holender z pochodzenia, ma ponad 30-letnie doświadczenie w różnych sektorach przemysłu, w różnych krajach.

Od 2021 roku Robert dołączył do Rema Tip Top, międzynarodowego koncernu z branży automatyki, transportu i ochrony powierzchni, posiadającego globalną sieć firm produkcyjnych i usługowych.

Robert jest odpowiedzialny za europejski rynek przenośników i jako dyrektor generalny/prezes odpowiada za zakłady produkcyjne w Polsce i Francji oraz spółki handlowe w Holandii. Kierowane przez niego organizacje w Europie są nastawione na dostarczanie klientom wysokiej wartości końcowej, łącząc produkty z rozwiązaniami serwisowymi i monitorującymi oraz opracowując nowe rozwiązania dla konkretnych zastosowań i zgodności z gospodarką o obiegu zamkniętym.

dr hab. inż. Dariusz Prostański, prof. ITG KOMAG 

Dyrektor Instytutu

Dr hab. inż. Dariusz Prostański, prof. ITG KOMAG zatrudniony na stanowisku Dyrektora Instytutu od roku 2018 r., wcześniej na stanowisku Dyrektora ds. Rozwojowych. Z KOMAG-iem związany od początku pracy zawodowej. Prowadzi aktywną działalność naukową w całym zakresie działalności Instytutu KOMAG. Dodatkowo podejmuje różne inicjatywy projektowe zmierzające do aplikowania w projektach krajowych i międzynarodowych, przygotowuje młodych pracowników do podejmowania działalności naukowej i projektowej. Inicjuje podejmowanie nowych kierunków rozwoju m.in. związanych z magazynowaniem energii czy też wykorzystywaniem magnesów trwałych, rurek ciepła i nowych rozwiązań mechanicznych o wysokim poziomie innowacyjności. Bieżąca działalność obejmuje również opracowywanie nowych wynalazków oraz innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w górnictwie. Członek Rad Naukowych Instytutów badawczych, Rad Społecznych uczelni wyższych, Komitetu Górnictwa PAN czy też Europejskiego Stowarzyszenia Węgla i Stali EURACOAL, Członek Rady Programowej Krajowej Izby Klastrów Energii, Członek Zarządów SITG oraz Polskiego Towarzystwa Przeróbki Kopalin.

prof. dr hab. inż. Krzysztof Nowacki

Profesor nauk technicznych w dyscyplinach Inżynieria Materiałowa i Inżynieria Mechaniczna, absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej, Metalurgii i Transportu Politechniki Śląskiej, Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej od 2024. 

Autor ponad 150 publikacji naukowych w obszarze Inżynierii Produkcji, Kierownik i główny wykonawcza projektów B+R, prodziekan ds. studenckich Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w kadencji 2012-2016 i 2016-2019, kierownik Katedry Inżynierii Produkcji Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej od roku 2017, członek Komitetu Inżynierii Produkcji PAN od roku 2015, od roku 2019 przewodniczący Sekcji Inżynierii Innowacji, Jakości i Bezpieczeństwa Pracy KIP PAN, biegły sądowy, ekspert merytoryczny NCBR, MEiN, PARP, koordynator kierunku studiów Zarządzanie 
i Inżynieria Produkcji w Politechnice Śląskiej, członek Rady Dyscypliny Inżynieria Mechaniczna w Politechnice Śląskiej, przewodniczący Komisji Doktorskiej w dyscyplinie Inżynieria Mechaniczna, odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, wielokrotnie wyróżniony nagrodami JM Rektora PŚ.  

Tomasz Jaworski

Główny Specjalista ds. rozwoju, CIMCOśrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy

Ekspert w dziedzinie etyki AI. Praktyk z 25-letnim doświadczeniem w korporacjach Microsoft, Dell, HPE, Oracle w transformacji cyfrowej zdrowia, środowiska, rolnictwa, kolei oraz PS&J Wykładowca akademicki. Mentor. Niezależny ekspert polityk, regulacji, inicjatyw high-tech i e-Usług. Mówca. Autor.

Współpraca

Kontakt