Obszary prowadzonych prac badawczych:

Pojazdy samochodowe, inżynieria mechaniczna, mechatronika ogólna i samochodowa, silniki spalinowe, układy napędu elektrycznego i hybrydowego w pojazdach, emisja spalin, oczyszczanie spalin.

Krótkie CV:

Marcin Noga pracuje na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej od grudnia 2004. Aktualnie jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Pojazdów Samochodowych.  W roku 2010 otrzymał stopień doktora a w roku 2020 stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie inżynieria mechaniczna. Od lutego 2014 pracuje jako nauczyciel akademicki. Wcześniej uczestniczył w realizacji projektów badawczych finansowanych przez Komisję Europejską, a także przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  Pracował również jako niezależny ekspert  Komisji Europejskiej w zakresie ewaluacji merytorycznej projektów zgłaszanych do programów Horizon 2020 i Horizon Europe. Jego zainteresowania naukowe są skupione głównie na zagadnieniach związanych ze sterowaniem elektronicznym silników spalinowych, a także z hybrydowymi, elektrycznymi i wodorowymi układami napędu pojazdów samochodowych.

Jest autorem i współautorem 61 publikacji naukowych oraz współautorem 1 patentu. Był współredaktorem 1 monografii naukowej. Brał czynny udział w kilkunastu konferencjach naukowych Dr hab. inż. Marcin Noga brał czynny udział w pracach komitetów organizacyjnych i naukowych kilku konferencji, takich jak KONMOT, International Congress on Combustion Engines, oraz International Conference on Mechanical, Aeronautical and Automotive Engineering 2021, 2022 i 2023.

Funkcje akademickie:

  1. Zastępca kierownika Katedry Pojazdów Samochodowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej,
  2. Członek Rady Naukowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej,
  3. Członek Sekcji Elektromobilności i Transportu Autonomicznego Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk,
  4. Członek rady tematycznej czasopisma Electronics (ISSN 2079-9292).
  5. Członek rady redakcyjnej czasopisma Automotive Experiences (e-ISSN 2615-6636)
  6. Członek rady redakcyjnej czasopisma Mechanical Engineering for Society and Industry (e-ISSN 2798-5245)

Członkostwo w towarzystwach naukowych:

1. Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych od 2013

2. SAE International od 2019.

Nagrody i wyróżnienia:

1. Top reviewers w zakresie Inżynieria – wrzesień 2019 (portal Publons)

2. Top reviewers w zakresie artykuły interdyscyplinarne – wrzesień 2019 (portal Publons)

Współpraca

Kontakt