konferencja - przemysl 5.0

Prelegenci

Łukasz Wróbel

Wiceprezes, Chief Business Development Officer, WEBCON

Wiceprezes WEBCON, największego polskiego dostawcy technologii low-code dla obiegów dokumentów i zaawansowanych aplikacji biznesowych. W WEBCON odpowiada za strategiczny rozwój biznesu, ekspansję międzynarodową firmy i poszerzanie globalnej sieci partnerskiej. W trakcie ponad 20-letniej kariery w branży IT pracował z liderami rynku w Polsce i za granicą, realizował projekty z zakresu cyfrowej transformacji, automatyzacji procesów biznesowych oraz business intelligence i hurtowni danych.

Ewa Lipka

wiceprezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Obszar działalności to rozwój oraz współpraca biznesu i samorządu w podstrefie tyskiej. Wcześniej przez 10 lat związana z samorządem, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe jako rzecznik prasowy miasta Katowice, a następnie w roli kierownika biura prezydenta. Była jednym z liderów zespołów odpowiedzialnych za kontakt z mediami podczas COP24 i WUF11. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i studiów MBA w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Współpracuje z śląskimi uczelniami, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych, a także organizuje wizyty studyjne.

dr hab., prof. ucz. Elwira Gross-Gołacka

dr hab., profesor Uniwersytet Warszawskiego Wydziału Zarządzania, członkini Zarządu Fundacji UW

Posiada doświadczenie we współpracy z organizacjami międzynarodowymi ONZ i UE. Pracowała dla przedstawicielstwa ONZ w Polsce, Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Od lat zajmuje się tematyką zarządzania różnorodnością i zróżnicowanymi zasobami ludzkimi oraz zarzadzaniem jakością w jednostkach sektora finansów publicznych poprzez działalność akademicką i na gruncie praktycznym. Autorka ponad 120 publikacji na temat zarządzania różnorodnością, zrównoważonego rozwoju, zarządzania jakością w jednostkach sektora finansów publicznych. 


Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w jednostkach sektora finansów publicznych (Dyrektor Generalny w Ministerstwie Gospodarki, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Organizacji i Zarządzania „Orgmasz”, Dyrektor Departamentu Eksportu PAIH). Członkini komitetów naukowych i rad programowych. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Agnieszka Zaborowska

Adwokat. Jest liście najwybitniejszych prawniczek w biznesie – TOP 25 Women Lawyers in Business by FORBES. 

Lider prawa budowlanego oraz zamówień publicznych według rankingu dziennika Rzeczpospolita. 

Uznanie w świecie zawodowym potwierdza także nagroda w konkursie TOP WOMEN IN REAL ESTATE, w którym została zwyciężczynią w kategorii People’s Choice i finalistką w kategorii Legal Advisory Services.

Specjalistka z warunków kontraktowych FIDIC w inwestycjach liniowych oraz jednocześnie zamówieniach publicznych i realizacji publicznych projektów budowlanych. Prowadzi największe przetargi infrastrukturalne w Europie o wartości miliardów złotych. W portfolio Agnieszki znajdują się projekty, które mają wpływ na funkcjonowanie gospodarki Polski jako całości i przekładają się bezpośrednio na standard życia obywateli. Wymaga to świetnej znajomości przepisów i ogromnej wiedzy technicznej, inżynierii, nowoczesnych technologii i rozwiązań środowiskowych.

Specjalizuje się w unikalnym na rynku doradztwie tj. „uczestnictwo w składach personelu kluczowego podmiotu sprawującego nadzór nad robotami” realizowanymi na rzecz największego inwestora publicznego w Polsce – GDDKiA. Agnieszka nadzorowała budowy drogowe o wartości ponad 6 miliardów złotych.  Aktywie uczestniczy w budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego – obecnie nadzoruje dwa etapy tej inwestycji o wartości 15 miliardów złotych. 

Opublikowała ponad 100 artykułów w prasie ogólnopolskiej (m.in. Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Puls Biznesu), a także radiu i telewizji (np. TVN24).  Współautorka 5 książek. 

Agnieszka jest wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Gdańskim. Zapraszana w roli prelegentki na kongresy branżowe i naukowe.

Od 2019 r. prowadzi własną specjalistyczną kancelarię – ZABOROWSKA Kancelaria Adwokacka. Ma 18 lat doświadczenia zawodowego.

mgr inż. Mikołaj Kołodziejczak

Absolwent Politechniki Poznańskiej Wydziału Inżynierii Zarządzania w specjalności Logistyka i Sterowanie Produkcją oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu w specjalności Psychologia biznesu.

Od lat związany z innowacyjnymi technologiami, buduje komercyjne produkty w obszarze Przemysłu 4.0 oraz zielonej energii. Współzałożyciel eBigData Sp. z o.o. firmy zajmującej się wdrożeniami sztucznej inteligencji do przemysłu, logistyki i energetyki. Współautor narzędzia AI4MFC dedykowanego do układów przepływowych w przemyśle, stworzonego w Polsce posiadającego innowacyjność globalnej skali.

W ramach współpracy z Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach realizuje projekty dla Instytutu Badań Edukacyjnych tworząc wytyczne dla zawodów przyszłości.

Ewa Palarczyk 

pracownik badawczy Akademii Śląskiej, Katedra Zarządzania, Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych, Prezes Zarządu i współzałożyciel Synergist sp. z o.o.. Wykorzystuje unikalne połączenie doświadczenia w tworzeniu i wdrażaniu strategii biznesowych, zarządzania projektami w przemyśle oraz zrównoważonego rozwoju i ESG, wspierając liderów i organizacje w osiąganiu celo w biznesowych, społecznych i środowiskowych. Posiada bogate doświadczenie trenerskie i dydaktyczne, wykładając i współtworząc autorskie programy studiów MBA i podyplomowych z zakresu zrównoważonego rozwoju i zarządzania projektami.

dr inż. Szymon Pawlak

doktor nauk technicznych w dyscyplinie Inżynieria Mechaniczna, adiunkt na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej w Katedrze Inżynierii Produkcji. Specjalizuje się w zarządzaniu procesami produkcyjnymi, harmonogramowaniu produkcji oraz symulacji komputerowej procesów wytwarzania. Interesuje się również zastosowaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w kontekście możliwości jej implementacji na różnych etapach procesów produkcyjnych. Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją. Audytor zewnętrzny zakładowej kontroli produkcji wyrobów budowlanych oraz systemów zarządzania jakością.

dr hab. inż. Marcin Blachnik prof. Politechniki Śląskiej

Doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja, profesor Politechniki Śląskiej, absolwent wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, zastępca kierownika Katedry Informatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej.

Autor ponad 70 publikacji naukowych w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji i jej zastosowań. Kierownik i wykonawca szeregu projektów naukowo-badawczych związanych z rozwojem i zastosowaniami AI, w tym z podmiotami takimi jak ABB Ltd, PSE SA, Tauron, Ponar Wadowice S.A., 3Soft S.A., SRRobotics sp. zoo. Ekspert instytucji grantowych w tym NCBR, EU H2020 oraz GCAR (Czeskiej Fundacji Nauki). Staże naukowe w tym na Uniwersytet Stanforda USA, Politechnika Helsińska Finlandia, związany również z Interdyscyplinarnym Zakładem Analiz Energetycznych przy Narodowym Centrum Badań Jądrowych, współtwórca Narodowego Centrum Analiz Energetycznych.

Agnieszka Łasut

Studiowała na Wydziale Ochrony Środowiska Politechniki Śląskiej w Gliwicach i już wówczas skierowała się ku nowoczesnym kierunkom technologicznym. Rozwijała ścieżkę kariery w branżach technologicznych oraz umiejętności interpersonalne i talent budowania zespołów ludzkich, wspierając je studiami podyplomowymi w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Od 2018 roku współtworzyła i wdrażała jeden z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć technologicznych w Polsce w zakresie Internetu Rzeczy – system ELIoT Pro, który jako jeden z niewielu projektów z Polski w całej historii programu SME Instrument / Horyzont 2020 otrzymał dofinansowanie Komisji Europejskiej. Była twórcą pierwszych pilotażowych implementacji systemu ELIoT Pro na Śląsku w obszarze Smart Buildings, Smart City, Automatyki Przemysłowej.

Szczególnym sukcesem było przygotowanie i realizacja światowej premiery systemu ELIoT Pro oraz prezentacja wspólnego pilotażu zrealizowanego z Miastem Katowice, która miała miejsce podczas Cybersec Forum 2019 w Katowicach. Jako przedsiębiorcza kobieta jest współzałożycielką i Prezesem Zarządu Smart Secure Networks Sp. z o.o., która jest koordynatorem Polskiego Klastra IoT i AI – SINOTAIC. Klaster, w ciągu niespełna trzech lat swojej działalności, stał się jedną z rozpoznawalnych w kraju inicjatyw w zakresie najnowocześniejszych technologii, a zwłaszcza Internetu Rzeczy, Sztucznej Inteligencji i cyberbezpieczeństwa.

Współtwórczyni koncepcji Digital Innovation Hub „Smart Secure Cities” oraz Programu „MŚP 4.0”, który w formule „one-stop-shop” działa od 2020 roku. Ekspert w ramach Śląskiego Forum Ekspertów, Ekspert ds. Sztucznej Inteligencji i Internetu Rzeczy przy KPRM oraz Ekspert Śląskiej i Podkarpackiej Rady Przemysłu Przyszłości.

Dariusz Ziembiński

Właściciel Kancelaria Dariusz Ziembiński & Partnerzy

Radca prawny, specjalista w zakresie: prawa zamówień publicznych, procedury administracyjnej, ochrony uczciwej konkurencji, partnerstwa publiczno-prywatnego, prawa procesowego, prawa ochrony danych osobowych, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, konstytucji dla biznesu, prawa kontraktowego i prawa procesowego oraz prawa karnego gospodarczego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał od 2000 roku, a w 2005 roku założył własną firmę doradczą: Konsultanci Zamówień Publicznych (KZP), która świadczyła kompleksowe usługi w obszarze zamówień publicznych. Reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi, Krajową Izbą Odwoławczą oraz komisjami orzekających ws. o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Prowadzi szkolenia i seminaria. Aktywny lobbysta racjonalizatorskich zmian w ustawie Prawo zamówień publicznych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, zrzeszającymi poszczególne sektory biznesu, chcącymi współkształtować regulacje prawne, dotyczące procedur wydatkowania środków publicznych. Jako obserwator uczestnik Rady Dialogu Społecznego i gość na posiedzeniach Rady Ekspertów Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Sędzia Sądu Pojednawczego przy OIGD. Autor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych.

Współpraca

Kontakt