konferencja - przemysl 5.0

Prelegenci

Dr hab. Inż. Marcin Blachnik prof. Politechniki Śląskiej

Doctor of Technical Sciences in the discipline of Technical Informatics and Telecommunications, graduate of the Department of Automation, Electronics and Computer Science at the Silesian University of Technology, deputy head of the Department of Industrial Informatics at the Silesian University of Technology, and an independent specialist at the National Center for Nuclear Research.

Author of more than 70 scientific publications in the development of artificial intelligence and its applications. Manager and executor of a number of scientific research projects related to AI applications, and financed by MEiN, NCBR, NCN, PARP, and on the orders of entities including ABB, PSE, Tauron. Expert of grant institutions including NCBR, EU and GCAR (Czech Science Foundation). Since the beginning of his scientific and research career, he has been associated with the Department of Industrial Informatics at the Silesian University of Technology and associated with the Interdisciplinary Department of Energy Analysis, within the National Center for Nuclear Research, co-founder of the National Center for Energy Analysis.

Agnieszka Łasut

Studiowała na Wydziale Ochrony Środowiska Politechniki Śląskiej w Gliwicach i już wówczas skierowała się ku nowoczesnym kierunkom technologicznym. Rozwijała ścieżkę kariery w branżach technologicznych oraz umiejętności interpersonalne i talent budowania zespołów ludzkich, wspierając je studiami podyplomowymi w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Od 2018 roku współtworzyła i wdrażała jeden z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć technologicznych w Polsce w zakresie Internetu Rzeczy – system ELIoT Pro, który jako jeden z niewielu projektów z Polski w całej historii programu SME Instrument / Horyzont 2020 otrzymał dofinansowanie Komisji Europejskiej. Była twórcą pierwszych pilotażowych implementacji systemu ELIoT Pro na Śląsku w obszarze Smart Buildings, Smart City, Automatyki Przemysłowej.

Szczególnym sukcesem było przygotowanie i realizacja światowej premiery systemu ELIoT Pro oraz prezentacja wspólnego pilotażu zrealizowanego z Miastem Katowice, która miała miejsce podczas Cybersec Forum 2019 w Katowicach. Jako przedsiębiorcza kobieta jest współzałożycielką i Prezesem Zarządu Smart Secure Networks Sp. z o.o., która jest koordynatorem Polskiego Klastra IoT i AI – SINOTAIC. Klaster, w ciągu niespełna trzech lat swojej działalności, stał się jedną z rozpoznawalnych w kraju inicjatyw w zakresie najnowocześniejszych technologii, a zwłaszcza Internetu Rzeczy, Sztucznej Inteligencji i cyberbezpieczeństwa.

Współtwórczyni koncepcji Digital Innovation Hub „Smart Secure Cities” oraz Programu „MŚP 4.0”, który w formule „one-stop-shop” działa od 2020 roku. Ekspert w ramach Śląskiego Forum Ekspertów, Ekspert ds. Sztucznej Inteligencji i Internetu Rzeczy przy KPRM oraz Ekspert Śląskiej i Podkarpackiej Rady Przemysłu Przyszłości.

Brian Ricketts

Po odbyciu stażu w przemyśle lotniczym i kosmicznym w Dowty i Boeing, Brian Ricketts dołączył do GEC Alstom w 1987 roku, gdzie odpowiadał za dynamiczne modelowanie systemów energetycznych. W 1997 roku dołączył do UK Coal jako inżynier projektu, aby pracować nad nową elektrownią węglową z zintegrowanym cyklem gazyfikacji (IGCC) w Kellingley w Wielkiej Brytanii; obejmowało to pewne działania lobbingowe w celu zabezpieczenia wspierających ram prawnych obiecanych przez nowy rząd. Dołączył do Międzynarodowej Agencji Energetycznej w 2005 roku jako analityk ds. węgla, pracując w Dziale Dywersyfikacji Energetycznej Dyrekcji ds. Rynków Energetycznych i Bezpieczeństwa, spędzając czas w Chinach w latach 2007/2008, aby napisać publikację IEA „Czystszy węgiel w Chinach”. W sierpniu 2010 roku pan Ricketts został mianowany Sekretarzem Generalnym EURACOAL – Europejskiego Stowarzyszenia Węgla i Brunatnego (www.euracoal.eu). Jest dyplomowanym inżynierem mechanikiem, absolwentem uniwersytetów w Loughborough i Coventry w Wielkiej Brytanii oraz posiada tytuł MBA z Open University.

dr hab. inż. Marcin Noga, prof. PK

  • Bibliografia Publikacji Pracowników PK:
    http://suw.biblos.pk.edu.pl/userHomepage&uId=203&rel=BPP-author
  • Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56428801200
  • Orcid: https://orcid.org/0000-0002-3738-2220
  • Google Scholar: https://scholar.google.pl/citations?user=fvcXL1sAAAAJ&hl=en
  • ResearchGate: https://www.researchgate.net/profile/Marcin-Noga-2
  • Publons: https://publons.com/researcher/1392135/marcin-noga/

Obszary prowadzonych prac badawczych:

Pojazdy samochodowe, inżynieria mechaniczna, mechatronika ogólna i samochodowa, silniki spalinowe, układy napędu elektrycznego i hybrydowego w pojazdach, emisja spalin, oczyszczanie spalin.

Krótkie CV:

Marcin Noga pracuje na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej od grudnia 2004. Aktualnie jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Pojazdów Samochodowych.  W roku 2010 otrzymał stopień doktora a w roku 2020 stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie inżynieria mechaniczna. Od lutego 2014 pracuje jako nauczyciel akademicki. Wcześniej uczestniczył w realizacji projektów badawczych finansowanych przez Komisję Europejską, a także przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  Pracował również jako niezależny ekspert  Komisji Europejskiej w zakresie ewaluacji merytorycznej projektów zgłaszanych do programów Horizon 2020 i Horizon Europe. Jego zainteresowania naukowe są skupione głównie na zagadnieniach związanych ze sterowaniem elektronicznym silników spalinowych, a także z hybrydowymi, elektrycznymi i wodorowymi układami napędu pojazdów samochodowych.

Jest autorem i współautorem 61 publikacji naukowych oraz współautorem 1 patentu. Był współredaktorem 1 monografii naukowej. Brał czynny udział w kilkunastu konferencjach naukowych Dr hab. inż. Marcin Noga brał czynny udział w pracach komitetów organizacyjnych i naukowych kilku konferencji, takich jak KONMOT, International Congress on Combustion Engines, oraz International Conference on Mechanical, Aeronautical and Automotive Engineering 2021, 2022 i 2023.

Funkcje akademickie:

  1. Zastępca kierownika Katedry Pojazdów Samochodowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej,
  2. Członek Rady Naukowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej,
  3. Członek Sekcji Elektromobilności i Transportu Autonomicznego Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk,
  4. Członek rady tematycznej czasopisma Electronics (ISSN 2079-9292).
  5. Członek rady redakcyjnej czasopisma Automotive Experiences (e-ISSN 2615-6636)
  6. Członek rady redakcyjnej czasopisma Mechanical Engineering for Society and Industry (e-ISSN 2798-5245)

Członkostwo w towarzystwach naukowych:

1. Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych od 2013

2. SAE International od 2019.

Nagrody i wyróżnienia:

1. Top reviewers w zakresie Inżynieria – wrzesień 2019 (portal Publons)

2. Top reviewers w zakresie artykuły interdyscyplinarne – wrzesień 2019 (portal Publons)

dr inż. Michał Mareczek

Główna specjalność zawodowa – silniki spalinowe. Doświadczenie w zakresie adaptacji wielopaliwowych silników tłokowych, w tym zasilanych wodorem, w zastosowaniach przemysłowych oraz na kopalniach. Autor systemów sterowania silników spalinowych w oparciu o układy FPGA, wraz układami diagnostyki i akwizycji danych z procesów roboczych silnika. Praktyka w projektowaniu, wykonaniu, naprawie oraz analizie awariii uszkodzeń tłokowych silników spalinowych, występuje jako biegły. Autor oraz współautor patentów krajowych oraz międzynarodowych. Doświadczenie w projektowaniu układów elektronicznych oraz podzespołów silników spalinowych. 

Od 2006 roku adiunkt na Politechnice Krakowskiej, aktualnie pracownik Katedry Pojazdów Samochodowych

Marek Wójcik

Marek Wójcik

Wojewoda Śląski

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

Ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. 

W latach 2020-2023 był doradcą Marszałka Senatu oraz współpracował z Akademią WSB prowadząc ćwiczenia i wykłady na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. 

W latach 2005-2019 był posłem na Sejm. 

Jest współautorem uchwalonej w 2015 roku ustawy metropolitalnej. 

Był przewodniczącym sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych zajmującej się bezpieczeństwem i służbami mundurowymi. 

Przez dwie kadencje był wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. 

Pracował m.in. w Komisji śledczej do zbadania okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy. 

Zdobywał doświadczenie samorządowe jako Radny Rady Miasta Katowice, Radny i Wiceprzewodniczący Zarządu Dzielnicy Dąb, a także członek rady nadzorczej spółki komunalnej. 

Mieszka w Katowicach, jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

Współpraca

Kontakt